Број на текстови објавени денес: 36
Сцена

Првиот бакнеж: Се ожени српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ (ВИДЕО)

Принцот Душан Караѓорѓевиќ и принцезата Валерија Демузио го изговорија судбоносното „да“ пред сите членови на семејството Караѓорѓевиќ, но и пред пријателите од странство и Србија, како и пред кумовите и поповите.

Во текот на црковната церемонија, свештениците цело време и на српски и на англиски јазик ги изговарале молитвите.

По првиот бакнеж на венчаната двојка, на младоженецот и невестата веднаш им честитала мајката на невестата, а потоа и сите останати.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Утре аудиција за Јуниорски Евросонг 2019

saso user

Ла Тоја Џексон силувана од татко ѝ, мајка ѝ велела: Немој, уморна е, остави да се одмори

saso user

Бакингемската палата ќе блокира „непристојни пријатели“

saso user