Број на текстови објавени денес: 42
Топ вести Урбани вести

(Мега галерија)ИФТАРСКА ВЕЧЕРА ВО ПОКРОВИТЕЛСТВО НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

Во духот на меѓусебното почитување, толеранција и соживот, градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески, вечерва на Градскиот плоштад „Чинар” приреди Ифтарска вечера за граѓаните со муслиманска веросиповед.

Оваа манифестација во покровителство на градоначалникот се организира традиционално неколку години наназад со цел да ги зајакне односите помеѓу охриѓани и да испрати порака за хуманост и солидарност.

Наредната седмица завршува Рамазанскиот пост, а муслиманските верници ќе го прослават големиот празник Рамазан Бајрам во вторник на 4-ти јуни 2019 година.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.

Фотографија на Mile Micunovic.Фотографија на Mile Micunovic.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меркел за земјите од Западен Балкан: Патот и натаму е полн со камења

saso user

Заев од Охрид најави реконструкција на Владата и продолжување на политиката за евроатлантски интеграции

saso user

Обвинителство да испита дали убиството на Никола Христовски е дело од омраза

saso user