Број на текстови објавени денес: 34
Македонија Топ вести

Лјупче Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Заев започна со генералниот ремонт во СДСМ .како што дознаваме Лјупчо Николовски е новиот генерален секратар на СДСМ на местото на Александар Кирацовски.

Воедно дознаваме дека се разрешени сите потпретседатели на партијата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Обвинителството ја расчистува сообраќајката во која загина 30-годишен мотоциклист

saso user

Вицепремиерот Анѓушев и министерот Филипче на средба со IFC во Белград

ohrid_user

Едно лице загина во сообраќајка на патот Охрид – Кичево

saso user