Број на текстови објавени денес: 34
Македонија Топ вести

Лјупче Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Заев започна со генералниот ремонт во СДСМ .како што дознаваме Лјупчо Николовски е новиот генерален секратар на СДСМ на местото на Александар Кирацовски.

Воедно дознаваме дека се разрешени сите потпретседатели на партијата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бугарските медиуми утнаа, Гордана Јанкулоска ја помешаа со Гордана Силјановска

saso user

Груевски поднесе оставка од пратеничката функција

saso user

ХЕРА со кампања за новиот закон за прекин на бременоста – Да се регистрираат лековите за медикаментозен абортус

saso user