Број на текстови објавени денес: 41
Сцена

Курирката го изгубила накитот на Рита Ора вреден четири милиони долари

Изгубен е накитот на Рита Ора (28) кој требало да го носи во Кан.

Жената задолжена за чување на накитот кој на познатиот филмски фестивал требало да го носи Рита Ора, успеала да го изгуби. Станува збор за скапоцени камења кои пејачката ги добила од еден луксузен бренд, а нивната вредност се проценува на 4 милиони долари.

Жената, која како курир од Лондон требало да го донесе накит во Кан, го заборавила во кабината при излегувањето од авионот на аеродромот во Ница. Кога сфатила дека го изгубила се обидела да се врати во авионот, но тој веќе полетал.

– Некој со главата во облаците речиси изгуби неколку милиони долари – се пошегувал полицаецот па додал дека вредниот накит одлетал за Лондон, а бил пронајден во текот на пребарувањето на аеродромот „Хитроу“. Веднаш потоа, со идниот лет бил испратен во Ница, а Рита Ора го добила навреме.

Славната пејачка на забавата во кан блеснала во белиот фустан со впечатлициот дијамантски ѓердан.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Селин Дион со нов стајлинг на „Харперс Базар“

saso user

Фанови на „Игра на тронови“ разочарани од Старбакс чашата (ФОТО)

saso user

„Нешто ќе те питам бабо” на Некст Тајм урива рекорди, собира лајкови, но и политички поени ВИДЕО

saso user