Број на текстови објавени денес: 43
Свет

Каменос на Твитер: СИРИЗА се самоуби во Преспа

Во исто време додека грчките телевизии ги објавува т.н. exit polls, односно проценката на изборниот резултат од агенциите за истражување, лидерот на Независни Грци, Панос Каменос излезе со коментар на неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

– СИРИЗА се самоуби во Преспа, напиша Каменос.

Според проценките на изборниот резултат за евроизборите агенциите за рејтинг спроведени за грчките телевизии, Независни Грци добиваат меѓу еден и два отсто од граѓаните.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Eксперт на ОН: На светот му се заканува „климатски апартхејд“

saso user

Брегзит ќе почека до мај, за одложувањето гласаа 441 пратеник

saso user

Хрватската министерка што згази дете се расплака пред новинарите: И се извинувам на јавноста (ВИДЕО)

saso user