Број на текстови објавени денес: 37
Свет

Ирак: Смртна казна за тројца Французи, членови на ИД

Суд во Багдад денеска им изрече смртна казна на тројца француски државјани, припадници на терористичката организација Исламска држава.

Неименуван официјален претставник изјави дека овие тројца затвореници се дел од 13-те француски државјани, кои Сириските демократски сили (СДФ) ги предадоа на Ирак во јануари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Амнести Интернешнел: Иран тајно погубил двајца малолетници

saso user

Несекојдневна снимка од првите сончеви блесоци над Земјата (ВИДЕО)

saso user

Трамп повика ОПЕК да „олабави” со високите цени на нафтата

saso user