Број на текстови објавени денес: 37
Сцена

Што мислат во САД за Тамара и „Proud“? (ВИДЕО)

„Прекрасна песна“, „моќен глас“, „таа е навистина добра“ и „ме потсетува на песните од Дизни“. Што Американците мислат за нашиот претставник на Евровизија во Тел Авив?

Јутјуб каналот „FBE“ со над 19 милиони следачи објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за евровизиските песни. Еден од коментаторите е и Ненад, кој во видеото кажува дека е од Македонија и вели дека го гледал натпреварувањето како помал, последните 10 години не го гледал.

Тамара Тодевска со песната „Proud“ заврши на седмото место на годинешното издание на Евросонг, но  беше прва од жирито.

ФОТО: Принтскрин / Јутјуб

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Серија на Нетфликс според „Сто години самотија“ на Маркез

saso user

Би-Би-Си и Ај-Ти-Ви ќе му бидат конкуренција на Нетфликс

saso user

Меган Маркл ја продава куќата во која живеела со поранешниот сопруг, за 1,8 милиони долари ФОТО

saso user