Број на текстови објавени денес: 106
Свет

Со боја нападнатa канцеларија на СИРИЗА во атинска населба

Група од околу 20 лица, со бои нападнале локална канцеларија на СИРИЗА во атинската населба Ексархија, објавија грчките медиуми.

Според истите информации, групата веднаш побегнала, а била нанесена мала материјална штета, јави дописничката на МИА од Атина.

Инцидентот се случи попладнево, на речиси 15 часа пред отворањето на гласачките места во Грција, за европските и локалните избори.

ФОТО: МИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Орканска бура во Германија го прекина железничкиот сообраќај

saso user

Иранскиот Парламент бара Зариф да остане на функцијата

saso user

Суд во Киев одлучува за забрана за излез од земјата на Порошенко

saso user