Број на текстови објавени денес: 34
Свет

Русија да ги врати украинските бродови и да ги ослободи морнарите, пресудија ОН

Меѓународниот суд за поморско право донесе пресуда денеска дека Русија мора да врати три украински бродови и да ослободи 24 морнари кои се во притвор.

Трибуналот, со седиште во Хамбург, денеска донесе пресуда во случај кој Украина го започна против Русија.

Минатата година Русија конфискуваше три украински бродови во Керчкиот проток, што ги поврзува Црното Море и Азовското Море и притвори 24 членови на екипажите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Двајца пилоти запознале стјуардеси на плажа: Дружењето се претворило во хорор

saso user

Ураганите како метеоролошка појава

saso user

Руски тајни шверцувани во вреќичка чај на лет за Венецуела

saso user