Број на текстови објавени денес: 13
Спорт

Роналдо ќе го пропушти последнот натпревар на Јувентус оваа сезона во Серија А

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, ќе го пропушти дуелот од последното коло во италијанскиот шампионат со Сампдорија.

Тренерот на Јуве, Масимилијано Алегри соопшти дека му дал одмор на португалскиот репрезентативец.

– Роналдо нема да игра. Тој ќе се одмори пред повикот во националниот тим за кој ќе игра во Лигата на нациите. Ќе биде фер ако дозволиме други играчи да играат – рече Алегри.

Јувентус кој поодамна ја има обезбедено шампионската титула во Италија, утре од 18 часот и гостува на Сампдорија.

ФОТО: Инстаграм

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меси: Сакав да играм против Роналдо, ќе беше убаво да останеше во Реал

saso user

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

saso user

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

saso user