Број на текстови објавени денес: 36
Македонија

Протест против преместување Центар за зависници во Гази Баба

Група граѓани денеска протестираше пред фабриката „Металски завод – Тито“, каде е планирано да биде префрлен Центарот за зависници од Кисела Вода во Гази Баба. Граѓаните истакнаа дека не се согласуваат Центарот да биде префрлен во мензата на фабриката, пренесува „24.мк“.

ФОТО: 24.МК

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Димитров: Изборот меѓу Силјановска и Пендаровски нема да биде особено тежок, со среќа Стево!

saso user

ОБСЕ/ОДИХР/ПССЕ: Добро организирани избори, со мирен изборен ден

saso user

Породилното на таткото да не биде условено од породилното на мајката

saso user