Сцена

По Мадона, критики и за настапот на Спајс грлс (ВИДЕО)

По критиките за настапот на Мадона на Евровизија во Тел Авив, фанови незадоволни и од лошиот настап на Спајс грлс.

По социјалните мрежи има голем број на негативни коментари.

„Нешто не е во ред со публиката на концертот на Спајс грлс, сите седат бидејќи немаат поим која песна се изведува оти озвучувањето е толку лошо“ е само еден од коментарите.

Мелани Браун им се заблагодари на сите што биле на концертот и призна дека настапот не бил како што треба.

– Ќе се видиме во Кардиф. Се надевам вокалите и озвучењето ќе бидат подобри – напиша таа.

Бендот од деведесетите го отвори концертот со „Добредојдени се лица од сите возрасти, раси, родови идентитети, земји, сексуални ориентации, религии и верувања, можности“.

– Добредојдовте во зачинетиот свет. Зачинети девојчиња, зачинети момчиња, сите сте добредојдени. Сакаме секој од вас да се чувствува посебно вечерва. Како крал или кралица, ние прославуваме за вас. Но морам да кажам, тука се многу кралици вечерва – изјавила Гери Хорнер, пренесува „Гардијан“.

Спајс грлс се вратија на сцената, но без Викторија Бекам.

Embedded video

Sabrina Egerton@sabrinasstyle_

There’s something wrong when the crowd at @spicegirls concert are all sitting down because no one has a clue what song is on because the sound really is THAT bad. @mcd_productions @CrokePark @IrishTimes @LovinDublin

23 people are talking about this

ФОТО: Andrew Timms/PA

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мајли Сајрус откако ја „шутна“ љубовницата, му испрати жестоки пораки на поранешниот

saso user

Во недела по 92. пат ќе се доделуваат Оскари, „Џокер” со најмногу номинации

saso user

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

saso user