Број на текстови објавени денес: 64
Македонија

Повратник од Германија добил срцев удар во казино во Кавадарци

Повратник од Германија на педесетина години, вечерва добил срцев удар во казино во Кавадарци и починал на самото место додека играл игри на среќа.

Оваа информација за МИА ја потврдија Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес и Драган Димитров, раководител на Брза помош Кавадарци.

Според првичните информации, човекот и претходно имал срцеви проблеми во Германија. Засега не се соопштуваат детали за случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Седумина се пријавиле за експерти во собраниската Комисија за надзор на прислушувањето

saso user

ДВ: Меркел го притиска Макрон за датум за Северна Македонија

saso user

Сведок од УБК тврди до системот за прислушување се пристапувало и од поранешниот аеро-клуб, а во план бил и пристап од Пештани

saso user