Број на текстови објавени денес: 39
Македонија

„Летаат” низ Скопје, казни за педесет и четири возачи

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера во периодот од 06 до 24 часот спроведе зајакната акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило, на подрачјето на Скопје.

– Педесет и четири возачи ја пречекориле брзината во населено место и прекршоците се санкционирани со мандатни платни налози и прекршочни платни налози – стои во полицискиот билтен.

Откриени се и 60 останати прекршоци за кои се издадени 22 мандатни платни налози и 38 прекршочни платни налози.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Спасовски: Има индиции дека „Диво насеље“ се случи за да се спречат „бомбите“

saso user

Во скопската зоолошка стигна првиот диносаурус ФОТО

saso user

Во Градски парк на секој минувач со цигара ќе му се даде овошје

saso user