Број на текстови објавени денес: 37
Сцена

Кои се десетте најгледани евровизиски песни? (ВИДЕО)

Официјалниот канал на Евровизија на Јутјуб ги објави десетте најгледани евровизиски настапи. На прво место се наоѓа претставникот на Холандија, Дункан Лоренс со песната „Arcade“, кој беше прогласен за победник на 18 мај во Тел Авив.

ФОТО: EPA / ABIR SULTAN

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тамара Тодевска со Достоинство ќе пее на Евровизија во Тел Авив

ohrid_user

Хитмејкерот Диџеј Снејк доаѓа на EXIT на 6. јули

saso user

7 номинации и ниту еден Оскар: Дали е ова најголемиот губитник на овогодинешното доделување?

saso user