Број на текстови објавени денес: 20
Урбани вести

Ифтарска вечера под покровителство на Турската амбасада

Ифтарска вечера во организација на Меѓународниот балкански универзитет и Сојузот на турски невладини организации во Македонија, под поковителство на Амбасадата на Република Турција вечер ќе се одржи во Кампус на Меѓународниот балкански универзитет во Скопје.

На вечерата е најавено присуството на претседателот на Големото народно собрание на Република Турција, Мустафа Шентоп и на турската амбасадорка во земјава Тулин Еркал Кара. 

ФОТО: МИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОДЛУКА ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА СТРАТЕГИСКА ОЦЕНА

saso user

ПРОМОЦИЈА НА СТИХОЗБИРКАТА „ГРАВИРИ- 40 ГОДИНИ ОТПОСЛЕ“ ОД СЛАВЕ ЃОРЃО ДИМОСКИ

saso user

ОДБЕЛЕЖАНА 140 ГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА КОСТА АБРАШ

saso user