Број на текстови објавени денес: 106
Урбани вести

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ЌЕ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА

Во пресрет на муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески, во недела на 26-ти мај 2019 година со почеток во 20 часот на Градскиот плоштад „Чинар” ќе приреди Ифтарска вечера за граѓаните со муслиманска веросиповед.

Оваа манифестација во покровителство на градоначалникот се организира традиционално неколку години наназад и има за цел да ги зајакне односите помеѓу граѓаните, да го потврди почитувањето на верските различности и да го зачува соживотот во Охрид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кривична пријава за 29 годишен охриѓанец кој крадел на повеќе локации во Охрид

saso user

НОВА ВОДОВОДНА ЛИНИЈА НА УЛ. „7-ми НОЕМВРИ“

saso user

Илхан Рахман-Дали кандидатот за градоначалник на опозициска дпмне во Охрид е свесен пред каков графит дава изјава?

saso user