Број на текстови објавени денес: 33
Македонија

Во „мерцедес“ откриени тројца мигранти во штипско

Во „мерцедес“ биле откриени тројца мигранти во штипско, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Ноќеска по полноќ, во 03.15 часот на регионалниот пат Радовиш – Штип, пред
село Лакавица, штипско, полициски службеници запреле патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот С.Р. од Скопје, а во кое се превезувале тројца мигранти од Еритреја. Возачот и мигрантите биле приведени во СВР Штип за понатамошна постапка – велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против возачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Груевски со нотарски акт ја доставил оставката во Собрание

saso user

Пајакот вчера кренал 88 возила во Скопје

saso user

СДСМ: Започнува аплицирањето за мерките од социјалната реформа, над 73.000 деца ќе користат детски додаток, а над 64.000 образовен додаток

saso user