Број на текстови објавени денес: 13
Македонија Топ вести

ВИДЕО: Ристе Булоски своите аспирации за претседател ги исполнувал преку караоке шоу

Актуелниот советник во Советот на општина Охрид и,  АПЛИКАНТ ко најава за нов претседарел на ОО на СДСМ Охрид, Ристе Булоски, во сериозна мисија за да ја добие поддршката од членовите на СДСМ во Охрид?! Откако Булоски претходно размислил, а претходно го реши паркирањето во Општина Охрид со неговата скандалозна изјава, сега осознал дека единствен пат од позицијата претседател наа ОО на СДСМ Охрид бил, оној, КАРАОКЕ ШОУ.

Булоски денеска пропеал со неговиот неталентиран глас, но го покажал тоталното  дистонирање, фалширање, дезинтонација, но битно е само едно, го држи ….. МИКРОФОНОТ!!!!

Булоски поттикнат од улогата на Поручникот Пашиќ од култниот филм „Караула“, дознаваме дека ја отпеал песната „Пут путује мој јаран“. Како изгледа погледнете од видеото.

Доколку Булоски не успеал да постане прв претседател на СДСМ Охрид, како што дознаваме ќе аплицирал на Пинкови ѕвездички.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Телевизија 24 открива: Четворица ученици се самоповредиле поради „Момо“ и „Синиот кит“

saso user

Цветкоски: Велигденските обичаи со силна симболика на чистење од гревовите и надеж за подобро

saso user

Синдикатите бараат повисоки плати за јавниот сектор и се противат на трансфер кај приватњаците

saso user