Број на текстови објавени денес: 34
Спорт

Борусија со понуда до Јувентус за Манџукиќ

Борусија сака да го донесе хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ на „Вестфален“, а понудата до Јувентус изнесува 15 милиони евра, пишува Кориере дело Спорт.

Германскиот вицешампион е одлучен да го добие Манџукиќ од „Стара дама“ иако Хрватот неодамна го продолжи договорот до 2021 година.

Сепак, тешко дека клубот од Торино толку лесно ќе се откаже од Марио знаејќи дека неговата вредност според трансфер пазарот се проценува на 25 милиони евра, и сигурно дека ќе се обиде да заработи што повеќе доколку Хрватот замине во Дортмун.

Инаку, 33 годишниот Манџукиќ последните четири сезони во Јувентус постигнал 44 голови, 24 асистенции на 162 одиграни натпревари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почетино: Имавме малку среќа, но заслуживме да одиме понатаму

saso user

Марадона опериран: Одам како никогаш во последните 15 години

saso user

Атлетска женска Трка ќе го пренасочи сообраќајот утре во Скопје од 09.30 до 11.00 часот

saso user