Досие Топ вести

„ПРЕЗЕРВАТИВОТ“ ОД ОХРИД1 И ВЕЧНИОТ „АПЛИКАНТ“ ЦВРСТО ЈА ПОСКАУВААТ ДРШКАТА ОД „МЕТЛАТА“??

Синоќа во едно охридско кафуле, на онаа улица „Партизанска“, онака партизански, сепарирани во сепарето, оној „куртон“ сопственик на порталчето „Охрид1“ и косопственик на „Скопје1“, како и вообичаено во изминатите три месеци и, овој пат смислиле нов спин, со цел да внесат раздор во СДСМ ?! Вечниот „Апликант“ и „презервативот“ од Охрид1, поддржани логистички од одредени лоби групи од СДСМ,  си зеле право да спинуваат – „Заев му ја даде „метлата“ на Константин во рака“??

Но нештата да бидат појасни. Најнапред раководството и претседателот на СДСМ Охрид, НЕ  се разрешени, а дали ќе бидат и ќе добијат официјално решение, останува некој да се надева, нели надежта последна умира??!!

Од друга страна премиерот и престедател на СДСМ Зoран Заев, воопшто не предава метли на никого, а најмалку онаму каде посакува презервативот од Охрид1 и вечниот „Апликант“?!

На повидок излегуваат и сите оние „подлижурковци“, кој во изминатите две години си ги решиле сите свои фамилијарни проблеми, запослиле се живо, а сега не им чинеле оние кој до в’чера им биле идоли?! Сега на социјалните мрежи дрва и камења сеат по нив, небаре наредниот кој ќе дојде, доколку дојде, веднаш најнапред нив ќе ги постави за чувари на „Тронот“?! Ваквите лица, со премногу лица и злоба во себе, само ја отсликуваат бедата на својата личност, но за тоа отом потом, денови пред нас колку сакаш….!!!

Во СДСМ може да аплицира секој граѓанин на РСМ, па така и оние „апликанти“ веднаш нека достават  CV и програма …. нека им стои во нивното портфолијо на вечити апликанти и самобендисани и самозамислени космонаути во погрешен Универзум. И, така глупоста нели е бесконечна и безвременска, со вера во к** , напред…

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ФОТО – „Сунастарс“-Ресен на најголем саем за прехрамбени производи во Москва

saso user

Аплаузи и награда за Заев и Ципрас на Минхенската безбедносна конференција ВИДЕО

saso user

Хан ја предупредува ЕУ: Да не се чудиме ако го изгубиме влијанието на Балканот

saso user