Број на текстови објавени денес: 49
Сцена

Изводот на Арчи ги откри професиите на Хари и Меган

Британското кралско семејство го објави изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени откри дека малиот Арчи сепак не е роден дома, туку во болницата Портланд во Лондон. Во изводорт на родени е наведен датумо на раѓање на Арчи, но и податоци за неговите родители, како и нивните професии.

Така пишува дека таткото на малиот Арчи Харисон принцот Хари, односно Неговото Височество Ненри Чарлс Алберт Давид, војвода од Сасекс е по професија принц на Обединетото Кралство.

Кај мајката стои дека таа е Рејчл Меган, Нејзино Височество, војвотка од сасекс и дека по професија е принцеза на Обединетото Кралство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нè напушти најубавата, почина пејачката на бендот „Дисциплина кичме“

saso user

Историска насловна на „Спортс илустрејтед“: Манекенка во буркини ФОТО

saso user

Де Ниро: Трамп е лажливо копиле

saso user