Број на текстови објавени денес: 48
Сцена

„Симпсонови“ повторно ја предвидоа иднината ФОТО+ВИДЕО

„Симпсонови“ се емитуваат од 1989 година, а во нивното 30-годишно постоење, предвиделе многу настани од иднината.

Епизодата на популарното анимирано шоу, под наслов „The Serfsons“ од октомври 2017 година, била во вид на пародија на „Игра на тронови“, така што го илустрирала токму она што се случило во претпоследната епизода на „Игра на тронови“.

Пред крајот на епизодата на „Симпсонови“ семејството гледа над средновековната верзија на Спрингфилд која ја пали лутиот змеј, а токму тоа се случило кога Даенерис и нејзиниот змеј Кингс Лендинг претвориле сè во пепел.

„„Симпсонови“ повторно ја предвидоа иднината“, коментирале Твитер-корисниците, кои биле изненадени од исечокот од епизодата на „Симпсонови“.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ален Делон прими награда за животно дело

saso user

Еве кои се првите 10 финалисти на Евросонг ГАЛЕРИЈА

saso user

Винсан Касел ја преболе Моника Белучи

saso user