Број на текстови објавени денес: 67
Спорт

Официјално: Интер го продолжи договорот со Шкринијар

Интер ги израдува своите навивачи со многу добри вести. Дефазнивецот Милан Шкринијар потпиша нов договор со клубот, кој го врзува за „нероазурите“ до летото 2023 година.

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити беа заинтересирани за Хрватот.

Шкринијар е играч на Интер од 2017 година, кога се пресели од Сампдорија. Неговата прва сезона со тимот од Милано беше повеќе од импресивна. Во неа тој зеде учество во 38 натпревари без да пропушти една минута.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Надал шокиран откако Кирјос го мавна со топче, нема да добие ни извинување (ВИДЕО)

saso user

Еурофарм Работник загуби со десет гола разлика од Татабања во ЕХФ купот

saso user

Тотенхем продаде преку 62.000 билета за пренос на видеобим

saso user