Број на текстови објавени денес: 43
Спорт

Нојер го пропушта и натпреварот со Ајнтрахт

Капитенот и голман на Баерн Минхен, Мануел Нојер нема да игра во последното, 34. коло од фудбалското првенство на Германија со Ајнтрахт.

Ова го најави тренерот на Баварците, Нико Ковач.

– Нојер постигнува напредок. Тој е во фаза на закрепнување, но нема да игра овој викенд – изјави Ковач.

За потсетување, голманот беше повреден на средбата со Фортуна во 29. коло.

Баерн Минхен в сабота го пречекува Ајнтрахт Франкфурт и со евентуална победа ќе освои нов шампионски трофеј во Бундеслигата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Валверде: Имаме шанса за 3 трофеи, но може да не освоиме ниту еден

saso user

Сари: Планирам да останам во Челзи следната сезона

saso user

Нејмар: Срамно, овие судии не се разбираат од фудбал

saso user