Број на текстови објавени денес: 68
Спорт

Лацио го освои Купот на Италија

Фудбалерите на Лацио се победници во Копа Италија, откако синоќа во финалето на „Олимпискиот стадион“ во Рим ја победија Аталанта со 2:0.

Стрелци на головите во последните десет минути беа Сергеј Милинковиќ-Савиќ (82. минута) и Хоакин Кореа (90).

За „лацијалите“ ова е седми трофеј во италијанскиот куп.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Арсенал врати 2.300 билети за финалето на Лига Европа

saso user

Облак ќе го продолжи договорот со Атлетико, откупната клаузула зголемена на 174 милиони фунти

saso user

Марадона поради „предрасудите на судиите“ го напушта Дорадос

saso user