Број на текстови објавени денес: 82
Македонија

Заев и Ахмети сѐ уште не е договориле средба за „метлата“

Засега сѐ уште не е утврден термин за средба на премиерот Зоран Заев со лидерот на ДУИ и коалициски партнер Али Ахмети во врска со најавената владина реконструкција, рече портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција.

-Во овој момент немаме прецизна информација за датум и време за средбата. Во однос, пак, на владината реконструкција тоа е одлука на ниво на коалициски партнери – рече Бошњаковски, а за повеќе информации упати на политиките партии.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се интензивира изградбата на гасоводот

saso user

Во Охрид денеска гласаат 19 затвореници, едно лице во куќен притвор и 121 болен

saso user

Филипче: Воведовме пет нови лека за ретки болести

saso user