Број на текстови објавени денес: 7
Бизнис

Е тоа е фирма – скопски Водовод ќе исплати три К-15

По 11 години ЈП Водовод и канализација – Скопје исплатува регрес за користење на годишен одмор, информираа денеска од ова јавно претпријатие.

– ЈП Водовод и канализација – Скопје и Синдикатот на работниците од угостителството, туризмот, комунално-станбеното стопанство, занаетчиството и заштитните друштва на Република Северна Македонија (СУТКОЗ) при ССМ потпишаа спогодба за исплата на регрес за 2016, 2017 и 2018 година. Со оглед на фактот дека во изминатите 11 години не беше исплаќан регрес за годишен одмор, согласно можноститите на претпријатието, а во договор помеѓу ЈП Водовод и Канализација – Скопје и СУТКОЗ во наредниот период ќе биде исплатен регрес за наведените години, се вели во соопштението.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Иванка Трамп ја одби работата во Светска банка

saso user

Спираки: Кина одбила барање на грчка компанија за употребата на терминот „македонско“

saso user

До крајот на 2019 ќе има нови 20 милиони евра за изградба на центри за откуп

saso user