Број на текстови објавени денес: 82
Здравје

Дали ја знаете брзата диета на доктор Мајкл Моусли?

Рецептите кои д-р Моусли ги опишува во своите книги се темелат на принципите на медитеранската кујна која вклучува многу ореви, риба, маслиново масло и зеленчук што е одлично за срцето и за витка половина. Медитеранската исхрана е исто така еден од најдобрите начини за борба против депресија и анксиозност.

Д-р Мајкл Моусли е автор на хит диетата која со повремен и контролиран пост придонесува за здравјето и за значително губење на килограмите. Популарната диета 5:2 се состои во дводневно „гладување“ при што лицето кое е на оваа диета смее да консумира само 800 калории дневно, а потоа, следните пет дена во неделата може да јаде што сака.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Колку сме задоволни од своите животи? Објавени најсреќните земји

saso user

Најтешко се открива рак на бубрегот: Ова се скриените симптоми

saso user

Децата од село имаат помали шанси за ментални болести

saso user