Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Федерер го откажа своето учество на турнирот во Штутгарт

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер одби да учествува на турнирот во Штутгарт. Оваа одлука беше донесена поради густиот распоред.

– Нема да играм на турнирот во Штутгарт. Ми се чини дека минатата сезона имав премногу тенис на трева. Сметам дека е неопходно да се ограничам на подготовката за настапите во Хале – изјави ветеранот.

Триесет и седумгодишниот Федерер е актуелен победник на турнирот во Штутгарт.

Турнирот во Штутгарт ќе се игра од 10 – 16 јуни, а потоа следува обој во Хале од 17 – 23 јуни.

ФОТО: EPA-EFE /JASON SZENES

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Аргентина трета на Копа Америка, Меси одби да го земе медалот ВИДЕО

saso user

Хамилтон: Обвинувајте ги правилата, а не пилотите за „здодевната Ф1“

saso user

Вардар против Мешков без Дисингер, Борозан и Горбок

saso user