Број на текстови објавени денес: 43
Балкан

Судски полицаец си играл со пиштолот и убил човек во Босна

Судски полицаец најверојатно си играл со пиштолот и случајно убил 52-годишник во Босна и Херцеговина.

Наводно, станува збор за млад полицаец кој неодамна почнал да работи во Судската полиција.

– Тој седеше во портирница со останатите колеги и најверојатно играјќи си со пиштолот го погодил несреќникот, кој доаѓал во судот бидејќи имал судење – рекол очевидец.

По ранувањето човекот добил сериозна повреда и починал. Судскиот полицаец бил уапсен.

Убиениот зад себе оставил три деца.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Разрешена заменик министерката која интервенцијата на НАТО ја нарече „геноцид врз Србите“

saso user

Порака од Самитот „Брдо-Бриони“ до ЕУ да се прошири со Западен Балкан

saso user

Турција негира дека поморот на делфини е поврзан со воени вежби

saso user