Број на текстови објавени денес: 55
Македонија

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Македонија

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс.

По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Неговото височество принцот Едвард утре ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже врските меѓу Велика Британија и Северна Македонија во образованието, животната средина и уметноста.

Ова е втора посета на принцот Едвард на Македонија. Тој во 2006 година ги отвори новите простории на британската Амбасада.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев: За нас се зборува како позитивен пример, оптимисти сме за датумот за преговори

saso user

ЦИВИЛ бара краткорочни набљудувачи

saso user

Бучковски: Најголем предизвик за земјата сега е почетокот на преговорите за членство во Европската унија

saso user