Број на текстови објавени денес: 43
Балкан

Потрагата за детето кое падна во поток во Босна продолжува и денес (ВИДЕО)

Потрагата за шестгодишниот Ибрахим Мешељевиќ, кој падна во поток во Босна и Херцеговина, продолжува и денеска.

Иако потрагата на спасувачките екипи завршила откако се стемнило, членовите на семејството го барале момчето цела ноќ.

Претходно беше известено дека во делови на БиХ ситуацијата е критична поради поплавите, каде трае потрагата по детето кое паднало во надојден поток. Неговата мајка скокнала по него за да го спаси, но безуспешно.

ФОТО: Кликс.ба

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се одмоткува клопчето за „грабежот на векот“ на аеродромот во Тирана

saso user

Дачиќ прогласен за персона нон грата во Косово

saso user

Членови на Рубикон со бои ја нападнаа резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

saso user