Број на текстови објавени денес: 47
Свет

„Кога ќе завршите со мастурбирање, гласајте за Јоке”, од политика не се бега ниту на порно сајтови

„Кога ќе завршите со мастурбирање, гласајте за Јоке” стоело на порно сајтот Порнхаб со фотографија од насмеаниот 41-годишен политичар Јоаким Олсен.

Тој потврдил на својот Фејсбук дека е виновен за рекламата со логото на партијата, која ги повикува граѓаните да гласаат за него.

За еден медиум изјавил дека изборните кампањи се сериозна работа, но хумор мора да постои.

– Мора да бидеме таму каде што има најмногу Данци – кажал Олсен во интервју.

RT

@RT_com

‘I have tried to hit there, where Danes are the most’ – Danish MPhttps://on.rt.com/9ubx 

‘We must be where Danes are’: Danish MP reaches out to voters on Pornhub — RT World News

As Danes prepare to cast their votes in the June 5 general election, one lawmaker has found a shortcut to the hearts and minds of voters by placing his campaign ad on the popular adult website,…

rt.com

22 people are talking about this
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Претседателот на Таџикистан побара помалку да го фалат оти претерано се пееле песни во негова чест

saso user

Зошто се караат Индија и Пакистан за Кашмир?

saso user

Принцезата Шарлот наполни четири години: Како што расте сè повеќе потсетува на кралицата Елизабета! ФОТО

saso user