Број на текстови објавени денес: 0
Балкан

Британските пратеници во јуни повторно ќе гласаат за договорот за Брегзит

Британската премиерка Тереза Меј на почетокот на јуни повторно ќе се обиде да обезбеди поддршка од Парламентот за договорот за излез од Европската унија, соопшти нејзината канцеларија.

Парламентот до сега три пати го одби договорот за Брегзит кој го постигнаа Меј и ЕУ кон крајот на минатата година.

Како што најави канцеларијата на британската премиерка, Меј планира да побара од пратениците да гласаат за договорот во неделата која почнува на 3 јуни.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Захариева се надева дека преговорите со ЕУ ќе ги почнеме наесен

saso user

„Катимерини“: Преговори за засилено американско воено присуство во Грција

saso user

Даут Харадинај: Косово треба да и постави услов на Србија за продолжување на дијалогот

saso user