Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

Богоевски самиот се пријавил во полиција

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат сторител.

Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин.

Богоевски тврди дека не купувал кокаин туку канабис масло за близок човек, а во полиција пријавил и дека бил нелегално сниман од страна на таксистот кого не го памети.

Богоевски вели дека се што ќе побара полицијата во истрагата тој ќе направи, дури ако треба и тестирање.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Град Скопје апелира општина Сарај да постапи законски за дивите платформи на Матка

saso user

Учениците ќе прават снежен град на Попова Шапка

saso user

Во живо: Прес-конференција на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев

saso user