Број на текстови објавени денес: 55
Мода

„Паметен фустан“ покажува кога жената ја допираат без нејзина согласност ВИДЕО

Три жени го носеа овој „паметен фустан“ во клуб за да забележат колку пати биле допрени без нивна согласност.

Истражувачите создадоа фустан вграден со технологија за сензор за допир за да покажат колку често една жена е допрена од страна на маж без нејзина согласност.

Три жени потоа го носеа „Фустан за почит“ во еден ноќен клуб во Бразил, каде што 86 отсто од жените во земјата велат дека доживеале малтретирање. Во текот на ноќта, жените биле допрени речиси 40 пати на час.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почина модниот креатор Карл Лагерфелд на 86 години

saso user

Манекенка добива смртни закани поради споените веѓи ФОТО

saso user

Шарлиз Терон и нејзината промена за Оскарите

saso user