Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

Градоначалникот на Нирнберг Улрих Мали викендов го посети Охрид

Градоначалникот на Нирнберг, Улрих Мали, во придружба на заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, викендов беа во посета на Охрид. Нивни домаќин беше претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска. Гостите во рамки на нивната посета се запознаа со функционирањето на Локалната самоуправа и со туристичките потенцијали што ги има Охрид.

Градот Нирнберг и Скопје се збратимени градови од 1982 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НАРАТИВЕН И ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ПО „ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ ОД ЈАВЕН ИНТЕРЕС НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2019“

saso user

Остварени значајни средби на Саемот за туризам во Загреб

saso user

(ГАЛЕРИЈА-ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СИЛНИ ПОРАКИ ОД ОХРИД

saso user