Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

СЕ ОДРЖА ВОСПИТНО ОБРАЗОВНАТА МАНИФЕСТАЦИЈА „ДЕТСКИ СЕМАФОР“

Во организација на општина Охрид, одделението за образование и Општинскиот совет за безбедност, а во соработка со СВР Охрид, денес се одржа воспитно образовната манифестација „Детски семафор“. На манифестацијата учество зедоа учениците од основните училишта во Охрид, кои своите вештини ги презентираа во повеќе дисциплини.

Првото место во машка конкуренција го освои Мартин Димитрески, додека во женска Стефанија Димоска. На победниците во двете категории им беше врачен велосипед како награда.

Организаторите и учесниците ги поздрави претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска, кој воедно и ги додели наградите на најдобрите учесници.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид освежен со 11 нови искусни лица

saso user

Потпишани договорите за одобрени проекти од програмата за рамномерен регионален развој

saso user

ТРИБИНА ЗА СТУДЕНЧИШКОТО БЛАТО И РЕГУЛИРАЊЕ НА СООБРАЌАЈОТ ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

saso user