Број на текстови објавени денес: 1
Мода

Со атрактивна фотосесија „Dias“ ја претстави новата женска колекција (ГАЛЕРИЈА)

Модната марка „Dias“ со атрактивни фотографии ја претстави новата женска колекција дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019 година.

Фотосесијата е насловена „Life is a Rodeo“, а акцентот е на смелите и уникатни модели на кожени чевли и чанти.

– Можноста сами да ги дизајнирате чевлите и чантите, што значи да одберете модел, кожа, ѓон и слично, дава посебен печат на производите на „Dias“. Изборот е огромен, а возбудата при дизајнирањето е неповторлива – вели Драгана Ангелоски, сопственичка на модната марка „Dias“.

Модната марка „Dias“ е препознатлива на македонскиот пазар по своите оригинални производи со модерен дизајн и врвна изработка.

Над 150 видови на кожа, повеќе од 30 модели на чевли и над 20 вида на ѓонови доволно говорат дека секој може преку кожените производи на „Dias“ да ја претстави својата креативност и оригиналност.

Со оглед на тоа што во периодов повеќето термини за дизајнирање и изработка на „custom“ чевли се букирани, закажете ги навреме вашите консултации во „Dias“.

Салонот „Dias“ се наоѓа во центарот на Скопје, на ул. Васил Главинов 1/1-7, тел. 070 567 539.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

saso user

„Паметен фустан“ покажува кога жената ја допираат без нејзина согласност ВИДЕО

saso user

Жените се шминкаат во рок од 2 ипол часа по породувањето

saso user