Број на текстови објавени денес: 10
Македонија

И возачи без возачка и возила без кочници при контроли во Велес, Кавадарци и Неготино

И возачи без возачка и возила без кочници, 19 прекршоци биле утврдени при 92 контроли во Велес, Кавадарци и Неготино.

– На подрачјето на СВР Велес вчера спроведена е акциска контрола на возачите и возилата учесници во сообраќајот. Притоа, контролирани се 92 возила и констатирани се 19 прекршоци. Во Велес, од контролираните 33 возила, седум биле неисправни, во Кавадарци, од 28 контролирани, шест биле неисправни и во Неготино, од 31 контролирано возило, шест биле неисправни – рече портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Фајненшел тајмс“: Договорот за името – редок балкански дипломатски успех

saso user

Извадок на билтен на настани на МВР на РСМ за ден 22.04.2019 година

saso user

Димитров за невремето на Халкидики: Сочувство до најблиските, подготвени сме да помогнеме

saso user