Број на текстови објавени денес: 41
Македонија

Сообраќајка на патот Крива Паланка – Деве Баир, сообраќајот во прекин

На магистралниот пат А2 Крива Паланка – Деве Баир од 15:05 часот сообраќајот е во прекин поради случена сообраќајна незгода, информираа од АМСМ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ќе се формира Совет за борба против перење пари и финансирање на тероризам

saso user

Заев и Рама: Националистичките сили ќе зајакнат на Балканот ако нема датум за преговори

saso user

Тинејџер со велосипед повредил девојче од Боговиње

saso user