Број на текстови објавени денес: 34
Урбани вести

Во Охрид утре ќе се одбележи Денот на Европа

Утре (09.05.2019), со почеток во 10 во голема сала на општина Охрид ќе се  одржи манифестација по повод Денот на Европа.
Свое обраќање ќе има градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески.
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

КИНЕСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД, ЗНАМЕ НЕ СЕ ПОСТАВИ ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ДА НЕ СЕ ПОГРЕШИ?!

saso user

ВМРО-ДПМНЕ Охрид со честитка по повод 23 Мај – Национален ден на Власите

saso user

РАСЧИСТЕН ПАТЕНИОТ ПРАВЕЦ С.КОСЕЛ-ПРЕНТОВ МОСТ

saso user