Свет

Шампањско, јастози и џакузи – вака изгледа собата во која се породи Меган Маркл ФОТО

Меган Маркл во последен час донела одлука да се породи во луксузната болница во која ноќ чини 15.000 фунти, но, како што пренесуваат странските медиуми доколку се одлучила за шампањско и јастози за вечера, цената достигнала и 20.000 фунти за вечер.

Во болницата Портланд, како што пишуваат странските медиуми, работат најдобрите стручњаци па многу ВИП мајки се одлучуваат токму за оваа установа кога се во прашање нивните породувања како и грижата за децата. Никому не му е чудно тоа што и Меган и Хари се одлучиле за овој потег.

Освен собите за родилката, во високата цена е вклучен и дополнителен апартман за семејството и посетителите кои можат да ги посетуваат мајката и бебето.
Најевтиниот пакет во болницата чини 15.000 фунти, а странските медиуми наведуваат дека некои мајки, во зависност од времето кое го поминуваат во болницата, потрошуваат и до половина милион.
Славеничкиот оброк наменет за мајките содржи јастог, шампањаско, школки, луксузен Foie Gras (направаен од црн дроб од патка)…

FOTO: Printskrin/Dailymail

ФОТО: EPA / ANDY RAIN

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Момчето не успеа да ја фати, Британка загина паѓајќи од 100 метри височина

saso user

Во седум земји со смрт се казнува хомосексуалноста, а во 70 е незаконски да се биде геј

saso user

Деца, нема веќе жалење и лелекање!

saso user