Македонија Топ вести

Пендаровски на средба со папата Франциск (ФОТО)

Новиот претседател на државава Стево Пендаровски заедно со актуелниот претседател Ѓорге Иванов, присуствуваше на средбата со папата Франциск во Вилата Водно.

Пендаровски победи пред два дена на претседателските избори, а се очекува да биде инаугуиран во Собранието на 12 мај.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Филипче- Резултатите на 7-те пациенти кои претпладнево се тестираа се негативни на корона вирус.

saso user

Грипот во офанзива, над 500 нови заболени, најмногу во Струмица

saso user

Извадок на билтен на настани на МВР на РСМ за ден 17.05.2019 година

saso user