Број на текстови објавени денес: 45
Мода

Нов бизарен тренд: На породување со пудра и вештачки трепки

Некои мајки покажале дека е точно она дека „ако не е објавено на социјалните мрежи, како и да не се случило“, а отишле и чекор понатаму, па комплетно нашминкани ги поднесуваат породилните болки.

Тие мајки нанесуваат слоеви шминка за да бидат убави кога ќе го донесат на свет своето бебе, но и да бидат подготвени за првата заедничка фотографија која потоа ја ставаат на Фејсбук или Инстаграм. Дека е тоа така потврдуваат и статистиките кои велат дека дури 68 отсто од родилките во Велика Британија, се шминкаат веднаш по породувањето.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шарлиз Терон и нејзината промена за Оскарите

saso user

Линија на облека од остатоци од текстил претворени во модерни дизајни (ВИДЕО)

saso user

Џенифер Лопез и Алекс Родригез рекламираат очила за сонце

saso user