Мода

Нов бизарен тренд: На породување со пудра и вештачки трепки

Некои мајки покажале дека е точно она дека „ако не е објавено на социјалните мрежи, како и да не се случило“, а отишле и чекор понатаму, па комплетно нашминкани ги поднесуваат породилните болки.

Тие мајки нанесуваат слоеви шминка за да бидат убави кога ќе го донесат на свет своето бебе, но и да бидат подготвени за првата заедничка фотографија која потоа ја ставаат на Фејсбук или Инстаграм. Дека е тоа така потврдуваат и статистиките кои велат дека дури 68 отсто од родилките во Велика Британија, се шминкаат веднаш по породувањето.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Четири навики кои ја уништуваат кожата

saso user

Најпопуларните парфеми на сите времиња, избрани од Французинките

saso user

Меган Маркл покрена моднa линијa вo хуманитарни цели

saso user