Сцена

Групата Квин е побогата од англиската кралица

Британската рок група Квин е побогата од британската кралица Елизабета Втора.

Брајан Меј, Роџер Тејлор и Џон Дикон како група се побогати од британската кралица. Тројцата рокери заедно поседуваат 445 милиони фунти, додека кралицата Елизабата Втора има богатство од 370 милиони фунти.

Музичарите по прикажувањето на филмот „Боемска рапсодија“ заработија по 25 милиони фунти.

ФОТО: EPA/WILL OLIVER

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Протече ценовникот на српскиот макро: Колку заработуваат српските старлети за давањето на услугите

saso user

Над пет милиони прегледи на Јутјуб има новата песна на Тејлор Свифт (ВИДЕО)

saso user

10 месеци затвор за српскиот актер Горан Јевтиќ поради обљуба на малолетник

saso user