Свет

Четворица ранети со сачмарка во Москва, по расправии во парк за кучиња

Четири лица биле ранети со сачмарка во Москва, по расправии во парк за кучиња.

Тројца биле пуштени од болница на домашно лекување, а едно лице било задржано.

Полицијата го уапсила напаѓачот и против него била поднесена кривична пријава.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Русија распореди хеликоптери во северниот дел на Сирија

saso user

Гувернерот на Њујорк: Пристигнува брод-болница со илјада соби

saso user

Полицијата на Португалија со истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

saso user