Број на текстови објавени денес: 121
Македонија Урбани вести

Илхан Рахман-Дали кандидатот за градоначалник на опозициска дпмне во Охрид е свесен пред каков графит дава изјава?

„Дали кандидатот за градоначалник на опозициска дпмне во Охрид е свесен пред каков графит дава изјава. Или тоа е дел од пр стратегијата која ја отсликува нивната национал-шовинистичка идеологија. Република Северна Македонија е мултикултурна држава која веќе гради едно општество за сите. Прогресивните политики и движења ќе донесат развој и напредок во сите сфери на општествениот живот“,ќе објави Илхан Рахман на својот фејсбук профил?

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шекеринска: Подготвени сме и за поголем притисок од мигранти на јужната граница

saso user

ОБНОВЕНО Пожарот во Кисела Вода изгаснат, станарите евакуирани

saso user

Демократски сојуз: Чиста победа на Стево Пендаровски

saso user