Број на текстови објавени денес: 0
Мода

Подари во „Копче“ и овозможи да блеснат за својата матурска или апсолвентска вечер!

Во сезоната на матурски и апсолвентски прослави „Копче“ нуди можност да подарите облека сѐ со цел некој иден матурант или апсолвент да заблеска на својата посебна ноќ.

„Копче“ нуди можност за сите матуранти и апсолвенти да изгледаат онака како што посакуваат на посебната ноќ, бидејќи , „Копче“ е местото каде што може да најдете уникатна „second hand“ облека по најповолни цени.

Секој кој сака може да ја подари својата облека од матурската или апсолвентска вечер и на тој начин да овозможи некоја девојка или момче да заблескаат на својата посебна ноќ.

„Копче“ е проект кој го разви Црвен крст на Република Македонија – Црвениот крст на град Скопје како резултат на долгогодишно работење во областа на донирањето на облека и дистрибуција на истата до најзагрозените, а воедно е и место каде што се поврзуваат хуманоста, достоинството, трудот, екологијата.

Да се потрудиме заедно месецот мај да го направиме совршен, споделувајќи и ширејќи среќа и насмевки на лицата на младите луѓе. Со споделувањето во „Копче“, споделувате вредност и спомени, правејќи повеќе за себе и за другите!

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Зошто целиот свет е полуден по корејската козметика?!

saso user

Џорџо Армани со нова пролет-лето колекција

saso user

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

saso user